Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drogy obecně

21. 12. 2006

Stěží uběhne den bez nějaké drogové zprávy v médiích- další tragické úmrtí, další zásilka, další zločin spojený s drogami. Rodiče mívají často pocit že o svých dětech nic nevědí a že každý výlet do světa drog povede ke špatným koncům. Na druhé straně řada mladých lidí nechápe, proč tolik povyku- mají dojem že vědí všechno, co potřebují....

Já se Vám  pokusím napsat pár základních informací....

Předávkování....Jednorázové užití nadměrné dávky hrozí ztrátou sebeovládání a způsobí zdravotní potíže, případně i osudné předávkování. Je zřejmé, že čím větší dávka, tím vyšší riziko komplikací v důsledku otravy, včetně udušení vdechnutými zvratky v bezvědomí. Každý, kdo užívá nějakou psychoaktivní látku často, ve velkých dávkách a dlouhodobě, s nejvyšší pravděpodobností dospěje k pocuchám vnímání a chování se ke svému okolí.Řada drog kromě toho proglubuje nálady, takže pokud se někdo cítí nebo je v situaci, která v něm vyvolává pocit deprese, úzkosti če zlosti, bude to pak mnohem horší. Dokonce i drogy(jako alkohol a sedativa), které by měly čkověka zklidnit, mohou uvolnit agresivní chování.

Individuální odlišnosti......informace o účincích drog bývají často souhrnem údajů o tom. co by se mohlo stát v krajním případě, nebo na druhé straně co se obvykle děje s většinou lidí. Ale ne každý je "obvyklý". Míra účinku drogy na organismus se mění také v závislosti na tělesné hmotnosi, takže účinek stejné dávky bude nebezpečnější a výraznější u štíhlých osob než u těžších.

Injekční podávání drog....Užívání drog nitrožilní injekcí je méně rozšířené než ostatní způsoby, ale je také nejrizikovější. Injekčně se užívají hlavně 3 druhy drog: opiáty, sedativa a stimulacia. Po injekci do žíly se celá dávka drogy dostává do krevního oběhu a zčásti je dopravena přímo do mozku, proto nastává pozorovatelný účinek už po několika sekundách. Drogy lze vstříknout také pod kůži nebo do svalu kdy je účinek poněkud opožděnější a méně intenzivní.Injekční podávání drog je podobné se spolknutím, ale zde také není účinek tak intenzivní. Pro některé lidi se samotná injekce stává stejně důležitou jako účinek drogy, a pokud nemají žádnou drogu k dispozici, vstříknou si takřka cokoliv.

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář